100 milionów dla mieszkańców powiatu

100 milionów dla mieszkańców powiatu

Starosta Jan Grabiec zreferował realizację budżetu Powiatu za 2014 rok podczas VIII sesji Rady Powiatu.

Po raz pierwszy w historii budżet Powiatu Legionowskiego przekroczył 100 milionów. Mieszkańcy mogą liczyć na zwiększenie liczby inwestycji i szybszy rozwój naszego samorządu.

Budżet Powiatu Legionowskiego po raz pierwszy w historii przekroczył okrągłą kwotę 100 milionów, a to oznacza, że samorząd będzie mógł już wkrótce przeznaczyć dodatkowe pieniądze na inwestycje.
Powiat Legionowski chętnie korzysta z dodatkowych środków zasilających jego zasoby finansowe. Są nimi m.in. pieniądze pozyskane z: Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówka), rezerwy drogowej, budżetów gmin z terenu powiatu.

Dzięki pozyskanym funduszom, mimo utraty ogromniej części budżetu w wyniku „janosikowego”, Powiat rokrocznie realizuje inwestycje za grubo ponad 20 milionów zł. W 2015 r. największymi przedsięwzięciami są: przebudowa ulic Sobieskiego i Krakowskiej w Legionowie, budowa kładki pieszo-rowerowej w miejscu byłego przejazdu kolejowego przy ul. Parkowej w Legionowie, remont ul. Izabelińskiej w Nieporęcie, rozbudowa Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wraz z termodernizacją i zagospodarowaniem terenu.

Podczas VIII sesji, która odbyła się 26 czerwca, w Starostwie Powiatowym, Rada Powiatu w Legionowie udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu w Legionowie z tytułu wykonania budżetu za 2014 rok.
Za przyjęciem tej uchwały głosowało 17 radnych, 6 wstrzymało się od głosu, nikt nie zagłosował przeciw.